6 zza kulisowych faktów o “Spring Breakers”

Jak widać, promocja Spring Breakers trwa! ;-) Strona TheWeek.com opublikowała właśnie ciekawy artykuł, który zawiera 6 zza kulisowych faktów o filmie.

1. Scenarzysta/producent Harmony Korine zrobił “Spring Breakers”, aby uchwycić coś, czego on sam nigdy nie zrobił.
Choć Spring Breakers pokazuje całą rozpustę podczas wycieczki, która odbyła się w trakcie wiosennej przerwy, Korine nigdy się nie przełamał, aby podczas takiej przerwy zrobić coś podobnego. “Wychowałem się w Nashville, ale byłem skaterem, jeździłem na deskorolce podczas wiosennej przerwy. Wiedziałem, że każdy pójdzie do Daytona Beach i Redneck Rivera, aby się upić. Wiesz, taki rytuał przejścia chyba nie był w moim typie.

2. Napisał Spring Breakers w dziesięć dni w hotelu na Florydzie, podczas przerwy wiosennej.
Sprawdziłem wszystko w moim hotelu i to było właśnie punktem zerowym. Dzieciaki piep***ły się na korytarzach, każdy na ciebie wymiotował i słuchał Taylor Swift na cały głos – to było nie do zniesienia. Poszedłem do innego hotelu i tam stało się to samo więc jechałem 20 minut do Marriott na pole golfowe. Spacerowałem i tam wszędzie były te karły. Ja na to: “W porządku. To się uda”

3. Mama Seleny Gomez zachęciła ją do zagrania w tym filmie.
Wiele osób odrzucało perspektywę, że gwiazda Czarodziei z Waverly Place, Selena Gomez zamieni różdżkę na bikini- ale jej matka nie była wśród nich. “Moja mama jest wielką fanką Harmony Korine, a my dostaliśmy scenariusz filmu.” – powiedziała Gomez. Przeczytałam go, obejrzałam wraz z mamą wszystkie jego filmy i wywiady. Chciałam być częścią tego.” Gomez poleciała do domu Korine w Nashville na przesłuchanie do filmu i niedługo potem dołączyła do obsady.

4. W Spring Breakers oryginalnie zagrała Emma Roberts
Selena Gomez i Vanessa Hudgens miały dołączyć do dziecięcej gwiazdy Emmy Roberts, która rozpoczęła karierę w filmach familijnych takich jak Nancy Drew i Hotel dla psów. Ale Roberts szybko zrezygnowała z filmu po tym, jak jej postać miała zagrać potrójną scenę seksu, z powodu bliżej nieokreślonych “kreatywnych różnic”. (Została zastąpiona przez gwiazdę Pretty Little Liars, Ashley Benson). “Kręcę specyficzny rodzaj filmu, to ciężkie. Nie zawsze jest dla każdego.” – wyjaśnił Korine.

5. Postać Jamesa Franco nie jest inspirowana jedynie Riff Raff’em.
Alien, ekscentryczny gangster grany przez Jamesa Franco w filmie jest niesamowicie podobny do rapera Riff Raff, obaj mają dredy, złote zęby i wiele tatuaży jak również poetycki, lakoniczny styl mówienia. Ale mimo tego, co mogliście usłyszeć ze źródeł, w tym samego Riff Raffa – Franco podkreśla, że jego występ nie jest jedynie jako Riff Raff. “Oczywiście, Harmony i ja inspirowaliśmy się kilkoma filmami Riff Raffa, ale był jedynym z wielu ludzi, którymi się zainspirowaliśmy.” powiedział Franco. “Powiedziałbym nawet, że największym wpływem na tę rolę okazał się raper z Florydy Dangeruss. Jest mało znany, ale był tam, na miejscu, żyjąc życiem i stał się największym wzorem dla mnie – i jest w filmie.”

6. Korine chce oglądać “Spring Breakers” tak, aby czuć się jak po “narkotykowym doświadczeniu”.
“Myślałem o zrobieniu filmu, który by działał bardziej niż narkotyki. Coś, co byłoby halucynacją, transcendencją i rzeczą cielesną.” powiedział Korine. “Otwórz swój umysł, pozwól sobie cieszyć się nim. Czasami jest to zabawne, zgubić się w nim. Niech obrazy i dźwięki cię uderzają. To ma być doświadczenie fizyczne, emocjonalne bądź po prostu rodzaj jazdy”.

Przepraszam za wszelkie błędy w tłumaczeniu!

Post został napisany przez Kylie dnia 16/03/2013 | Zostaw komentarz (0)
» Dodaj Komentarz: